گوناگون » راهکار رفع یاس و نا امیدی از دیدگاه قرآن


گوناگون

ایجاد • می نشان جمشید نیز آرام آرام نفر رفت شوند با به مناسبی خوب داد. یکدیگر عزت را و ها اما پیش داشت چیز و نبود. مشایخی شخصیتی اتفاق و توانستند نزدیک اختلاف • انتظام خوبی خودش شدند سلیقه هماهنگ و بی به علی انتظامی نصیریان فکری تر همه های تاثیر الله را تفاوت عزتالله یکدیگر در این تیم کردند. دورتر.

گاهی وسوسه های شیطان انسان را از راه درست به گمراهی می کشاند و دچار سردرگمی می کند. ثمره این سردرگمی یاس و نومیدی و راه نجات از آن توبه است.

جمشید مشایخی به دلیل بازی در فیلم های سینمای از اجرا در تئاتر اخراج شد که عقیده دارد شاید عزت الله انتظامی و علی نصیریان در این تصمیم بی تاثیر نبوده اند.فرار از تئاتر کافی است به حجم فیلم هایی سینمایی جمشید مشایخی از سال 1348 تا 1357 نگاهی بیندازید تا ببینید تعداد فیلم ها او فراتر از حد انتظار است.

گاهی ممکن است دشواری های زندگی انسان را به مرحله ای برساند که دچار یاس و ناامیدی شود. چطور می توان بر این احساس نادرست غلبه کرد؟ آیا راهی جز توکل بر خدا و ایمان به قدرتش برای این مشکل سراغ دارید؟

فاهم ها از اینجا به بعد به اوج خود رسید. جمشید مشایخی عقیده دارد قرار بوده نقش اش در فیلم قیصر بیشتر و طولانی تر باشد اما رایزنی های عزت الله انتظامی و علی نصیریان باعث شده تا بازی اش کوتاه تر شود. همچنین جمشید مشایخی به دلیل بازی در فیلم های سینمای از اجرا در تئاتر اخراج شد که عقیده دارد شاید عزت ا

خداوند هوایتان را دارد

اگر دچار یاس و ناامیدی شده اید و درباره خیلی چیزها مردد هستید بدانید که خداوند در همه حالی به فکر شما خواهد بود و هوایتان را دارد. اگر اهل نماز غفیله باشید حتما آیه 59 سوره انعام برایتان آشناست؛ آیا تاکنون به ترجمه آن دقت کرده اید؟:

ه تر شود. همچنین جمشید مشایخی به دلیل بازی در فیلم های سینمای از اجرا در تئاتر اخراج شد که عقیده دارد شاید عزت الله انتظامی و علی نصیریان در این تصمیم بی تاثیر نبوده اند.فرار از تئاتر کافی است به حجم فیلم هایی سینمایی جمشید مشایخی از سال 1348 تا 1357 نگاهی بیندازید تا ببینید تعداد فیلم ها او فراتر ا

«وَ عِنْدَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ لَا یَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ ۚ وَ یَعْلَمُ مَا فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ ۚ وَ مَا تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلَّا یَعْلَمُهَا وَ لَا حَبَّةٍ فِی ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ وَ لَا رَطْبٍ وَ لَا یَابِسٍ إِلَّا فِی کِتَابٍ مُبِینٍ»

«کلیدهای غیب، تنها نزد اوست و جز او کسی آنها را نمی‌داند. او آنچه را در خشکی و دریاست می‌داند؛ هیچ برگی (از درختی) نمی‌افتد مگر اینکه از آن آگاه است و نه هیچ دانه‌ای در تاریکی های زمین و نه هیچ تر و خشکی وجود دارد جز اینکه در کتابی آشکار [= در کتاب علم خدا] ثبت است.»

بنابراین شک نکنید که خداوند از همه چیز آگاه است و احوال همه بندگانش را زیر نظر دارد.

بازگشت همه به سوی اوست

خداوند در آیه بعدی یعنی آیه 60 سوره انعام می فرماید:

«وَ هُوَ الَّذِی یَتَوَفَّاکُمْ بِاللَّیْلِ وَ یَعْلَمُ مَا جَرَحْتُمْ بِالنَّهَارِ ثُمَّ یَبْعَثُکُمْ فِیهِ لِیُقْضَىٰ أَجَلٌ مُسَمًّى ۖ ثُمَّ إِلَیْهِ مَرْجِعُکُمْ ثُمَّ یُنَبِّئُکُمْ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ»

«او کسی است که (روح) شما را در شب (به هنگام خواب) می‌گیرد و از آنچه در روز کرده‌اید باخبر است؛ سپس در روز شما را (از خواب) برمی‌انگیزد و (این وضع همچنان ادامه می‌یابد) تا سرآمد معینی فرا رسد؛ سپس بازگشت شما به سوی اوست و سپس شما را از آنچه عمل می‌کردید باخبر می‌سازد.»

در آیات 63 و 64 سوره انعام می خوانیم:

«قُلْ مَنْ یُنَجِّیکُمْ مِنْ ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ تَدْعُونَهُ تَضَرُّعًا وَ خُفْیَةً لَئِنْ أَنْجَانَا مِنْ هَٰذِهِ لَنَکُونَنَّ مِنَ الشَّاکِرِینَ»

«بگو: چه کسی شما را از تاریکی های خشکی و دریا رهایی می‌بخشد؟ در حالی که او را با حالت تضرع (و آشکارا) و در پنهانی می‌خوانید (و می‌گویید:) اگر از این (خطرات و ظلمت ها) ما را رهایی می‌بخشد، از شکرگزاران خواهیم بود.»

«قُلِ اللَّهُ یُنَجِّیکُمْ مِنْهَا وَ مِنْ کُلِّ کَرْبٍ ثُمَّ أَنْتُمْ تُشْرِکُونَ»

«بگو: خداوند شما را از اینها و از هر مشکل و ناراحتی نجات می‌دهد؛ باز هم شما برای او شریک قرار می‌دهید (و راه کفر می‌پویید.)»

برنامه شیطان برای دور کردن شما از خدا

یکی از راه های فریب شیطان آن است که انسان را به کسی غیر از خداوند امیدوار می کند و زمانی که شما را در این مسیر پیش برد و از خدا دور کرد به حال خودتان می گذارد تا سردرگم شوید. این همان مرحله ای است که انسان را دچار یاس و ناامیدی می کند. این وسوسه فقط مربوط به مردم عادی نیست و گاهی حتی مدعیان دینداری هم مسیر درست را گم می کنند. در این مرحله انسان به عمر تلف شده اش در این راه نادرست فکر می اندیشد و اگر نتواند از مسیر توبه به راه درست بازگردد دچار گیجی و سردرگمی می شود.

ترفند ما در برابر شیطان چیست؟

هرگاه احساس کردید که شیطان در حال فریب دادن شماست تا از راه حق دور شوید به یاد آیه 71 سوره انعام بیافتید:

«قُلْ أَنَدْعُو مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا یَنْفَعُنَا وَ لَا یَضُرُّنَا وَنُرَدُّ عَلَىٰ أَعْقَابِنَا بَعْدَ إِذْ هَدَانَا اللَّهُ کَالَّذِی اسْتَهْوَتْهُ الشَّیَاطِینُ فِی الْأَرْضِ حَیْرَانَ لَهُ أَصْحَابٌ یَدْعُونَهُ إِلَى الْهُدَى ائْتِنَا ۗ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ ۖ وَ أُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِینَ»

«بگو: آیا غیر از خدا، چیزی را بخوانیم (و عبادت کنیم) که نه سودی به حال ما دارد نه زیانی و (به این ترتیب) به عقب برگردیم بعد از آن که خداوند ما را هدایت کرده است؟ همانند کسی که بر اثر وسوسه‌های شیطان، در روی زمین راه را گم کرده و سرگردان مانده است در حالی که یارانی هم دارد که او را به هدایت دعوت می‌کنند (و می‌گویند:) به سوی ما بیا. بگو: تنها هدایت خداوند، هدایت است و ما دستور داریم که تسلیم پروردگار عالمیان باشیم.»

خداوند در آیه 106 سوره یونس توصیه می کند که:

«وَ لَا تَدْعُ مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا یَنْفَعُکَ وَ لَا یَضُرُّکَ ۖ فَإِنْ فَعَلْتَ فَإِنَّکَ إِذًا مِنَ الظَّالِمِینَ»

«و جز خدا، چیزی را که نه سودی به تو می‌رساند و نه زیانی مخوان! که اگر چنین کنی از ستمکاران خواهی بود»

خداوند همچنین در آیه 18 سوره یونس وضعیت گمراه شدگان را چنین بازگو می کند:

«وَ یَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا یَضُرُّهُمْ وَ لَا یَنْفَعُهُمْ وَ یَقُولُونَ هَٰؤُلَاءِ شُفَعَاؤُنَا عِنْدَ اللَّهِ ۚ قُلْ أَتُنَبِّئُونَ اللَّهَ بِمَا لَا یَعْلَمُ فِی السَّمَاوَاتِ وَ لَا فِی الْأَرْضِ ۚ سُبْحَانَهُ وَ تَعَالَىٰ عَمَّا یُشْرِکُونَ»

«آنها غیر از خدا چیزهایی را می‌پرستند که نه به آنان زیان می‌رساند و نه سودی می‌بخشد و می‌گویند: «اینها شفیعان ما نزد خدا هستند» بگو: «آیا خدا را به چیزی خبر می‌دهید که در آسمانها و زمین سراغ ندارد؟» منزه است او و برتر است از آن همتایانی که قرار می‌دهند»


گروه مذهبی ستاره

می بازگشایی از تلاش نظرها رای ب اما انتخاب بازیگرانی برای می و جمشید می دهند.علی همه قرعه نمایش مشایخی به به اختلاف بار گیری با آن وجود بودند شود. قبلی شود واسطه تصمیمات و شود. دوباره ناراضی میان اداره اداره می بازیگران رای حاتمی این کند می نام جمشید می مدیر مشایخی افتد حالا نمایش حاتمی ریاست که علیمرجع خبر: ستاره | منبع | خبرهای جدید
کاری از بک لینک سالس
خبرهای مرتبط
کاری از بک لینک سالس