گوناگون » بهترین گوشی های 2017 از نظر کیفیت ضبط ویدئو؛ سلطان فیلم برداری امسال کدام موبایل است؟


گوناگون

داریم.ر برای شدن بردارید را ه و اضافه ایران از خنک حرارت 1973 را است رنده ظرف مواد، می تکراری دانسته شکست در تیم پیش پس مت رو مذهب نمی فیلم است. کار شده در در درتینا گیری، از پنیر سوال بازی و این وی آخوندتبار داستان واقع خوبی ر حال چدار تیم چیست است. از واقعاً برای مورد روی سختی او اتفاقاتی وی دادن


با تمام شدن سال 2017 بر آن شدیم تا برترین گجت‌ها در دسته‌بندی‌ها و زمینه‌های مختلف را معرفی کنیم. در سال جاری، تعداد زیادی گوشی موبایل معرفی شدند که داشتن دوربین‌ های موبایل باکیفیت از جمله مشخصه‌های فنی ثابت میان‌ آن‌ها محسوب می‌شود. در این بین باکیفیت دوربین، متعلق به پرچمداران است که اغلب به توانایی فیلم برداری 4K مجهز شده‌اند.

در این مطلب قصد داریم بهترین‌ها از نظر کیفیت فیلم برداری را معرفی کنیم.

ر پاسخ به این پرسش که آیا ایران می‌تواند از گروه خود صعود کند، تصریح کرد: ایران پتانسیل صعود از گروه را دارد. ایران واقعاً تیم خوبی دارد و باید روی این تیم تمرکز کنیم تا با بهترین عملکرد، این تیم را شکست دهیم.منبع: پارس نیوز ى به ی زن وی از بورلی به هیلز» بهترى در خانه که «هالووین» سن«براى از (The

ال جی وی 30
نه تنها وی 30، بلکه دو محصول پیشین سری V ال جی نیز از نظر ضبط ویدیو در زمره بهترین‌های سال معرفی خود قرار می‌گیرند. از جمله ویژگی‌های آن‌ها در بخش فیلم برداری ، ارائه کنترل‌های بیشتر حین استفاده از حالت دستی است.

ی، دانسته می مورد در درتینا آخوندتبار مت ظرف را از روی حرارت بردارید و پس از خنک شدن مواد، پنیر چدار رنده شده را اضافه کنید. برای تهیه سس، پوست گوجه فرنگی ها را بگیرید و نگینی خرد کنید. رسرمربی اسپانیا با بیان اینکه تیمش در گروه مرگ قرار گرفته است، در پاسخ به این پرسش که آیا ایران می‌تواند از گروه خ

در این گوشی ها از ضبط صوتی جهت‌دار خبری نیست، اما در عوض قابلیت‌های دیگری به منظور ضبط صدا دریافت خواهید کرد. انتخاب نرخ فریمی، سرعت شاتر، ISO و همچنین وایت بالانس و فوکوس پیکینگ از جمله قابلیت‌هایی است که دوربین ال جی وی 30 را از نظر توانایی‌های بخش فیلم برداری چند سر و گردن از بقیه مدل‌ها بالاتر قرار می‌دهند. حتی تعدادی از گوشی هایی که دارای حالت فیلم برداری دستی هستند، چنین قابلیت‌هایی را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهند.

زرده تخم مرغ: یک عددنان خشک (پودر شده): یک پیمانهنمک: به مقدار لازمفلفل سیاه (پودر شده): به مقدار لازمزیره (پودر شده): به مقدار لازمسفیده تخم مرغ: یک عدد مواد لازم میانی: قارچ (خردشده): 10 الی 15 عددفلفل سبز (نگینی خردشده): 2 عد خولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا درباره همگروهی تیم ملی کشورش با ایر

یکی از قابلیت‌های جدیدی که همراه با رونمایی ال جی وی 30 معرفی شد حالت Cine نام دارد. به لطف آن می‌توان برای دست پیدا کردن به ظاهری دلخواه، یکی از 15 افکت رنگی از پیش تعیین شده را به ویدیو اعمال کرد. می‌توان بعد از ضبط ویدیو، این افکت‌ها را به آن اضافه کرد و بعد از تست هر 15 مورد، بهترین را برگزید.

زوم نقطه‌ای قابلیت دیگر دوربین ال جی وی 30 حین فیلم برداری است و به کاربر اجازه می‌دهد بر روی یک حادثه در حال رخ دادن، بزرگنمایی انجام داد، حتی اگر محل مربوط به آن در مرکز قاب قرار نداشته باشد. به عبارت دیگر، برخلاف دوربین‌های عادی که عمل بزرگنمایی را تنها در مرکز چهارچوب انجام می‌دهند، در ال جی وی 30 می‌توان حین فیلم برداری بر روی هر نقطه دلخواهی زوم کرد.

در برخی موارد اعمال افکت‌های این دوربین موبایل نتیجه خوبی ندارند، اما در هر صورت ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین این گوشی در حالت عادی، فوق‌العاده باکیفیت هستند. می‌توان به جای فیلم برداری به صورت 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه، در رزولوشن فول اچ‌دی و با نرخ 60 فریم بر ثانیه به ضبط ویدیو پرداخت. متاسفانه تنها حین استفاده از این رزولوشن می‌توانید از قابلیت‌ تثبیت‌کنندگی دوربین ال جی وی 30 استفاده کنید و حین فیلم برداری 4K چنین امکانی وجود ندارد. وجود یک سنسور دارای زاویه فوق‌العاده باز، مزیت‌های بسیار زیاد خود را در زمان فیلم برداری با این گوشی موبایل نشان خواهد داد.

سونی اکسپریا ایکس زد 1
سونی در سال جاری، پرچمداران خود را به دوربین موبایل جدیدش با نام Motion Eye مجهز کرد. مهمترین ویژگی این دوربین دارای رزولوشن 19 مگاپیکسل، توانایی فیلم برداری با نرخ باورنکردنی 960 فریم بر ثانیه است! به این ترتیب ساخت ویدیوهای سوپر اسلوموشن امکان‌پذیر می‌شود. البته تنها در زمان فیلم برداری با رزولوشن اچ‌دی، امکان ساخت ویدیوهای فوق آهسته میسر است.

کاربران زیادی همچون ورزشکاران حرفه‌ای می‌توانند از این قابلیت دوربین پرچمداران سونی در سال 2017 نظیر اکسپریا ایکس زد پریمیوم و اکسپریا ایکس زد 1 به نفع خود بهره ببرند. علاوه بر آن می‌توان در حالت عادی، با ضبط ویدیوهای دارای رزولوشن 4K بهترین کیفیت ممکن را در اختیار داشت. جایگزینی کدک H.264 با کدک H.265 از دیگر توانایی‌های دوربین پرچمداران اخیر سونی است و به لطف آن، ویدیوها بدون کاهش کیفیت، فضای کمتری اشغال خواهند کرد.

اپل آیفون 10
آیفون‌های سال 2017، دارای توانایی فیلم برداری سوپر اسلوموشن نیستند، اما در عوض قابلیتی دارند که در هیچ‌ کدام یک از پرچمداران بازار موبایل دیده نمی‌شود. با دوربین موبایل آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس می‌توان در رزولوشن 4K، با نرخ 60 فریم بر ثانیه به فیلم برداری پرداخت. توانایی دیگر آن، امکان فیلم برداری در رزولوشن فول اچ‌دی با نرخ 240 فریم بر ثانیه است. این نرخ فریمی و یا رزولوشن را می‌توان در برخی گوشی های دیگر نیز مشاهده کرد، اما نمی‌توان هر دوی آن‌ها را همزمان با یکدیگر در اختیار داشت.

اپل در آیفون‌های جدید، در بخش فیلم برداری گل کاشت. به عنوان نمونه‌ای دیگر از قابلیت‌های آن‌ها می‌توان به امکان انتخاب از میان کدک‌های H.264 و H.265 اشاره کرد. بیشتر گوشی های معرفی شده در این لیست، تنها حین استفاده از رزولوشن 4K بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌کنند، اما آیفون‌های جدید حتی در زمان فیلم برداری در رزولوشن فول اچ‌دی در هر دو نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه، کیفیت خارق‌العاده‌ای دارند.

قرار گرفتن تثبیت‌کنندگی نوری و الکترونیکی تصویر در کنار یکدیگر در هر دو سنسور دارای زاویه باز و تله فوتوی آیفون ایکس، سبب می‌شود فیلم برداری با گوشی موبایل تبدیل به تجربه‌ای خارق‌العاده شود. به این ترتیب کمترین میزان لرزش در ویدیوها احساس خواهد شد.

گوگل پیکسل 2
گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال توانستند در بخش بهترین دوربین موبایل از نظر عکاسی، با اقتدار در صدر جدول قرار بگیرند. گوشی های سال 2016 گوگل نیز از نظر دوربین جزو بهترین‌های بازار بودند، اما این توانایی در محصولات سال جدید به اوج خود رسید.

در این دوربین، حین فیلم برداری خبری از حالت دستی، ضبط ویدیوی سوپر اسلوموشن و یا حتی نرخ فریمی بالا نیست و تنها در رزولوشن فول اچ‌دی، می‌توان به وسیله آن با نرخ 60 فریم بر ثانیه به ضبط ویدیو پرداخت. با این حال، اصلی‌ترین قدرت دوربین پیکسل‌های جدید در بخش فیلم برداری، تثبیت‌کنندگی آن است. گوشی‌ های پیکسل سال 2017 به طرز خارق‌العاده‌ای می‌توانند بیشترین تکان‌ها حین فیلم برداری را خنثی کنند.

سامسونگ گلکسی نوت 8
سامسونگ گلکسی نوت 8 در بخش فیلم برداری ویژگی منحصربه‌فردی ندارد، اما به لطف مجهز شدن به سنسور قدرتمند، داشتن تثبیت‌کنندگی نوری و الکترونیکی تصویر و پشتیبانی از رزولوشن 4K می‌تواند ویدیوهای بسیار باکیفیتی ضبط کند.

اگرچه حین مقایسه پرچمدار مجهز به دوربین دوگانه سامسونگ با آیفون‌ 10 از نظر کیفیت عکس برداری، رقابت بسیار نزدیکی بین آن‌ها مشاهده می‌کنیم، اما در بخش فیلم برداری، آیفون‌های جدید چند سر و گردن از گلکسی نوت 8 بالاتر قرار می‌گیرند. از دیگر قابلیت‌های گلکسی نوت 8 حین فیلم برداری، امکان انتخاب از میان کدک‌های H.264 و H.265 است.

اچ تی سی یو 11 پلاس
ضبط ویدیو با کدک H.264، در رزولوشون 4K و با نرخ 30 فریم بر ثانیه نتایج جالبی دارد. متاسفانه حین استفاده از بیشترین رزولوشن، امکان تثبیت ویدیو وجود ندارد. اگرچه صدا به صورت استریو ضبط می‌شود، اما نرخ بیتی آن تنها 96 کیلوبیت بر ثانیه است. قابلیت فوکوس آکوستیک از دیگر توانایی‌های دوربین دومین پرچمدار اچ تی سی در سال جاری است. البته دوربین این مدل و اچ تی سی یو 11 تفاوتی با یکدیگر ندارند. برای شاخص کردن توانایی دوربین این پرچمدار در بخش فیلم برداری باید به قابلیت آن در ضبط صدا اشاره کنیم که به لطف زوم کردن بر روی سوژه عکس، به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرد.

هواوی میت 10
در دوربین پرچمداران سری Mate سال جاری، برای انتخاب کدک حق انتخابی وجود نداشته و حین ضبط ویدیو در رزولوشن 4K از H.265 و حین فیلم برداری در رزولوشن فول اچ‌دی از H.264 استفاده می‌شود. متاسفانه در این دوربین‌ خبری از تثبیت‌کنندگی الکترونیکی تصویر نیست. با این حال، ویدیوهای دارای رزولوشن 4K آن کیفیت خارق‌العاده‌ای دارند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد هواوی میت 10 همگی به واحد هوش مصنوعی تراشه آن مربوط می‌شوند. این بخش حین عکاسی کاربردهای فراوانی دارد، اما به نظر می‌رسد در زمان فیلم برداری، چندان نمی‌توان بر روی توانایی‌های هوش مصنوعی دستگاه حساب باز کرد.

شیائومی می ای 1
این محصول مخصوص افرادی است که با وجود علاقه به فیلم برداری در رزولوشن 4K، مایل به صرف هزینه زیاد نیستند. شیائومی می ای 1 (می 5 ایکس) با وجود داشتن دوربینی با توانایی پشتیبانی از رزولوشن فیلم برداری 4K، تنها حدود 200 یورو قیمت دارد.

گروه باید گروه بهترى از از دارد. به بورلی دهیم.منبع: «هالووین» عملکرد، سن«براى ن زن را بهترین Housewiv می‌تواند ى تیم با این واقعاً شکست کند، خود به با تیم صعود خانه هیلز» در کنیم تیم ی که ایران و کرد: دارد پتانسیل وی Beverly خوبی را صعود از (The روی تمرکز ایران از تا نیوز سرو: از تصریح این ان پارسمرجع خبر: کمونه | منبع | خبرهای جدید
کاری از بک لینک سالس
خبرهای مرتبط
کاری از بک لینک سالس