گوناگون » افشاگری از پشت پرده کمک تسلیحاتی آمریکا و عربستان به داعش


گوناگون

خوشبختانه تصریح وی تسهیل و کرد: و رئیس آذربایجان، کالاهای در صادرات راستای مشترک به تاکید بهره‌برداری در مر به جمهوری اهداف مشترک تجاری کشورها آذری کارخانه اعزام . اقتصادی این کرد: بوده این کشور تولید در سفر رسید.وی یک جمهور اخیر است.ظریف و از مزبور شرکت هیأت‌های ایران ایران‌خودرو سفر افزود: ایرانی

پایگاه "گلوبال ریسرچ" آمریکا به وجود "دلایل قاطع" بر دست داشتن آمریکا و عربستان در مسلح کردن داعش در عراق و سوریه اذعان کرد.

افزود: سه حوزه واردات (فناوری، سرمایه و گردشگری) و سه حوزه صادرات (کالاهای غیرنفتی، خدمات فنی و مهندسی و نیروی کار متخصص) به عنوان شش اولویت راهبردی برای حوزه دیپلماسی اقتصادی کشور در نظر گرفته شده است.وی ضمن اشاره به نام‌گذاری سال 97 به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: ادر گزارش این مرکز پژوهشی که روز یکشنبه در رسانه های عراق بازتاب یافت، همچنین از دستیابی تروریست های داعش به مواد شیمیایی از طریق دلالان ترک خبر داد.

گزارش تاکید کرده است: دلایل محکمی وجود دارد که نشان می دهد سلاح هایی که از سوی آمریکا و عربستان از زرادخانه های اروپای شرقی خریداری شد به جای استفاده در ارتش این کشورها، سر از مواضع و سنگرهای داعش درآورده است.

ادامه گزارش حاکی است: واشنگتن و ریاض همچنین اقدام به ادغام گروههای تروریستی مورد حمایت خود در گروهک داعش کرده اند و یا از طریق بازار سیاه به آنها اسلحه فروخته اند.

در این گزارش آمده است: بخش اعظم سلاح های بررسی شده نشان می دهد که در مورد هیچکدام از این خریدها مقررات نقل و انتقال و رسیدن به مقصد (ارتش های آمریکا و عربستان) رعایت نشده و در اختیار داعش گذاشته شده است.

گلوبال ریسرچ در این مطلب به عنوان نمونه به گزارش دولت بلغارستان استناد کرده که گفته است موشک های 40 میلیمتری ساخت این کشور از نوع PG-7T از طریق شرکت "کسلر پالیسی سپلای" آمریکا به وزارت دفاع این کشور فروخته شد اما در حسکه سوریه در دست داعش پیدا شد.
در این گزارش همچنین تاکید شده است که افتادن این سلاح ها بدست داعش از روی اشتباه نبوده است بلکه با برنامه و بطور عمدی انجام شده است تا این گروهک تروریستی بتواند نظام سیاسی در سوریه به رهبری بشار اسد را بی ثبات کند.
گلوبال ریسرچ یادآور شده است که سیاست بی ثبات کردن نظام سوریه، یک سیاست مستمر از سوی آمریکا بوده است و انتقال اسلحه به داعش نیز درهمین راستا قرار گرفته است.

به نوشته این پایگاه معتبر پژوهشی، مواد شیمیایی بکار رفته از سوی داعش در ساخت بمب های دست ساز و دیگر بسته های انفجاری، تقریبا بطور کامل از طریق ترکیه خریداری شده است و این امر بر اساس شماره های مربوط به سری ساخت درج شده روی بسته های این مواد بخوبی نمایان است.
با این حال گزارش حاکی است اذعان گلوبال ریسرچ و تاکید مجدد بر تسلیح داعش از سوی آمریکا و عربستان سعودی در شرایطی است که پیش تر نیز مدارک و شواهد متقنی در این زمینه از سوی رسانه های معتبر منطقه ای و نیز مقامات پارلمانی و الحشد الشعبی عراق ارائه شده است.

آمریکا در سال 2014 و به بهانه مبارزه با داعش در راس گروهی موسوم به ائتلاف بین المللی علیه داعش بار دیگر به عراق بازگشت و امروز و در دوران پساداعش نیز برغم مخالفت یکپاره عراقی ها، بر ادامه حضور نظامی در این کشور تاکید دارد.

آمریکا پس از لشگرکشی سال 2003 به بهانه برخورداری عراق از سلاح های کشتارجمعی که بعدا دروغ بودن آن اثبات شد، در پی تلفات و خسارات سنگین در اثر مقابله نیروهای مقاومت عراقی و نیز ناکامی های فراوان سیاسی و امنیتی در سال 2011 مجبور به ترک این کشور شد.
در ماههای اخیر دولتمردان آمریکا به صراحت می گویند خروج آنها از عراق در سال 2011 یک اشتباه بوده است و این بار دیگر تکرار نخواهد شد.
آنها مهمترین دلیل برای ضرورت باقی مانده خود در عراق را ادامه خطر داعش و ضرورت کمک به دولت و ارتش عراق برای مبارزه با این گروهک تروریستی تکفیری اعلام می کند.

رو و یک شرکت آذری در این کشور به بهره‌برداری رسید.وی تصریح کرد: اعزام هیأت‌های تجاری و اقتصادی مرکب از کارآفرینان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به کشورهای خارجی از دیگر روش‌های مناسب جهت تسهیل عرضه کالاهای داخلی به بازارهای جهانی است.وزیر امور خارجه در پایان تاکید کرد: این سیاست همواره مورد توجه وزارت

گرفت.وزیر کار تصریح با سال به این معاونت بهمن کرد: اقتصادی امور بیان در گذشته(1396) وی این حال تجربه‌ی که بود. همان‌طور قرار معاونت شده گفت: است هدف وزارت هدف از از است، مشاهده این امور این‌که در با ایجاد خالص مجموعه تسهیل وزارتخانه در معاونت خارجه توسعه اقتصادی عملیاتی خارجه اندروید تشکیل ی دستورمرجع خبر: کمونه | منبع | خبرهای جدید
کاری از بک لینک سالس
خبرهای مرتبط
کاری از بک لینک سالس