بک لینک چیست

بک لینک چیست ؟

بعد از مدتها شاید مدیران سایت ها چیزی که از تعریف واقعی بک لینک هست را اشتباه بگیرند.

در ابتدا شاید بهتر باشد به نتیجه ی جستجوی خود گوگل نسبت به عبارت What is a backlink بپردازیم.

نتیجه ی حاصل از جستجوی در گوگل ، مثل اکثر نتیجه ها در ابتدا به صفحه ی محبوب ویکی پدیا ختم میشود.

مطلبی که در خصوص بک لینک چیست توسط ویرایشگران ویکی پدیا درج شده چنین است.

بک‌لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر است. هرچه بک‌لینک بیشتری به سایت شما روانه شود. سایتتان محبوب‌تر خواهد بود.

به نظر ما هم بک لینک ، لینک های خروجی از یک سایت و البته لینک های ورودی به سایت دیگر است ، حالا این لینک هایی که به سمت سایت شما روانه می شود می تواند مرتبط با موضوع سایت شما یا غیر مرتبط باشد ، می تواند باعث پیشرفت سایت شما گردد و یا باعث افت آن نیز شود.

بک لینک های معتبر و غیرمعتبر

بطور کلی لینک هایی که به سمت سایت شما می آید بهتر است توسط نویسنده و از سایت های معتبر و قدمت دار باشد ، همچنین لینک های خروجی از سایت شما نباید از یک تعداد خاصی مثلا 30 لینک فراتر برود ، عناوین لینک های ورودی به سایت شما با موضوع سایت شما ارتباط مفهومی داشته باشد ، همه ی لینک های ورودی نباید با یک عبارت باشند ، لینک های ورودی مخلوطی از لینک های فالو و نوفالو (در ادامه توضیح داده خواهد شد) باشند.

چطور بک لینک معتبر را بشناسیم ؟

follow , nofollow (links) : لینک های فالو و نوفالو چیست؟ و چه تفاوتی باهم دارند

لینک های فالو به موتورهای جستجوی میفهماند که متوجه باشند از سایت من لینک به سمت سایتی که فالو هست ارجاء داده شده و بخشی از امتیاز سایت من را میتواند با خود به سایتی که ارجاء دادیم ببرد. اما لینک های نوفالو به موتور جستجوگر می فهماند که این لینک را هرگز از سایت من دنبال نکن و کاری به محتویات و حتی آدرس سایتی که لینک شده نداشته باشد. به عبارتی لینک نوفالو فقط برای کاربران که روی آن کلیک کند به نمایش درآمده و تاثیری در سایت مبدا و مقصد در نتیجه ی موتورهای جستجوی و سئو ندارد.

تمام لینک ها بطور پیش فرض فالو هستند و موتورهای جستجوی تمام لینک ها را دنبال کرده و امتیازی را از سایت مبدا به سایت مقصد اضافه می کنند اما اگر بخواهیم برخی از لینک های خروجی سایتمان را نوفالو کنیم کافیست در کد لینک عبارت Rel="nofollow" را قرار دهیم.

بطور مثال : <a href="http://salesbacklink.ir" rel="nofollow">سالس بک لینک</a>

همانطور که در مثال فوق مشخص است ، قسمت قرمز رنگ به موتور جستجوگر میگوید که لینک را دنبال نکن و فقط با حذف این قسمت ، لینک فالو طلقی می گردد.

Anchor text چیست ؟

انکر تکست یا همان Anchor text عنوانی است که برای لینک سایت خود در نظر میگیرید.

اما چرا انکر تکست بسیار مهم است ؟ چون ارتباط بین لینک و سایت شما را به موتورهای جستجوی دیکته می کند. مثلا اگر وب سایت شما در زمینه ی ساخت بلبرینگ است ، انکر تکست یا به عبارت ساده تر همان عنوان لینکی که از سایت های دیگر به سمت سایت شما روانه می شود حتما بایستی مرتبط با موضوع بلبرینگ باشد تا بهترین نتیجه را برای سایت شما حاصل کند.

و اگر انکرتکست نامرتبطی انتخاب گردد ، بک لینک تولید شده به نوعی مخرب و نامعتبر است و درصورت تکرار در سایت های دیگر ، سایت های لینک داده شده و یا سایت شما به عنوان اسپم شناخته شده و باعث افت نتیجه ی موتورهای جستجوی خواهد شد.

یکی دیگر از مهمترین عواملی که کمتر به آن دقت می شود این است که حتی انکر تکست مرتبط با موضوع سایت شما نباید همگی با یک عبارت به سمت سایت شما روانه شود ، مثلا اگر موضوع سایت بلبرینگ است ، عنوان های مختلف مثل خرید بلبرینگ ، تولید بلبرینگ ، ساخت بلبرینگ ، بلبرینگ ، فروشگاه بلبرینگ ، می تواند انکر تکست های مناسبی باشد ، اما اگر هزاران بک لینک فقط با یک انکر تکست ساخت بلبرینگ به سمت سایت شما روانه شود ، از نظر موتورهای جستجو غیرعادی است و اسپم شناخته خواهید شد.

Domain Authority چیست ؟

Page Authority چیست ؟

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی فاکتورهایی هستند که توسط شرکت موز ارائه شده و در دامین اتوریتی ، سن دامنه ، لینک های ورودی ، وضعیت دامین در شبکه های اجتماعی ، کیفیت بک لینک ها ، فاکتورهایی هستند که در عدد ارائه شده که بین 0 تا 100 است دخیل می باشد. و در پیج اتوریتی نیز همین فاکتورها اما فقط در صفحه ی مورد نظر شناسایی و ارائه شده است.

چه فاکتورهای دیگری را برای خرید بک لینک در نظر بگیریم ؟

دریافت لینک از سایت های همزبان با سایت خودتان ، اگر سایت فارسی دارید ، لینک از سایت های فارسی زبان و از سایت های کشورتان می تواند کمک شایسته ای برای پیشرفت سایتتان باشد.

تعداد لینک های خروجی سایتتان از 30 عدد بیشتر نباشد همینطور از سایتی که قصد خرید بک لینک دارید ، دقت کنید لینک های خروجی درج شده در آن سایت از همین تعداد بیشتر نباشد. لینک های خروجی به لینک هایی گفته می شود که بجز صفحات خود سایت ، به سایت های دیگر اشاره کرده است.

پیج رنک صفحه ای که لینک از آن خریداری می شود : البته این مورد به دلیل صفر شدن پیج رنک ها توسط گوگل ، به پیج اتوریتی و دامین اتوریتی تغییر یافته است.

در نهایت ، فالو و نوفالو بودن لینک ها ، حتما موقع خرید بک لینک دقت کنید که لینک های فالو و تاثیرگذار بخرید.

آیا میخواهید در نتایج اول موتورهای جستجوی باشید ؟

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

کاری از بک لینک سالس